Rodzaje obiektów hotelowych

Wyróżnia się bardzo szeroki wachlarz różnorodnych typów zakwaterowania, w jakich można zatrzymać się na czas wakacyjnych wypadów. W dalszych fragmentach zajmiemy się charakterystyką najważniejszych z nich, jakie warto wziąć pod uwagę, zarówno decydując się na wyjazd w naszą piękną Polskę, jak także poza jej granice.


Wydziela się przede wszystkim takie formy jak rozmaite odmiany hoteli. Do tego typu obiektów zakwaterowania zalicza się między innymi aparthotel. Jest to zbiór budynków stanowiących cały, pełny kompleks, na jaki składają się mieszkania w podobnym standardzie oraz na tym samym poziomie i o identycznej jakości. Jest to świetna forma dla wynajmu zarówno całego piętra – poziomu, jak również pojedynczego lokalu – jednego pokoju. W zasadzie aparthotel to coś niemal do złudzenia podobnego do hotelu, tylko na mniej luksusowym poziomie niż standardowy hotel.
Kolejnym typem zakwaterowania z zakresu usług hotelarskich okazuje się botel. Jest to dużo mniej rozpowszechniona forma noclegowania, która związana jest z jednym z środków transportu, a mianowicie ze statkiem. Jako botel rozumie się hotel wydzielony na przestrzeni pokładu statkowego, czy tez na łodzi. Chodzi o to, aby była to jednostka pływająca. Jeszcze co innego to tak zwany budget – chic hotel. Jest to ekonomiczna forma zakwaterowania, która odnosi się do taniego, budżetowego obiektu hotelarskiego. Mimo tego, że mowa o cięciu kosztów i redukcji stawek cenowych należnych za dobę, hotele tej kategorii nie są zubożałe wizualnie, czy też mniej szykowne.