Usługi hotelowe z wyżywieniem

Spośród rozmaitych rodzajów obiektów z kategorii hotelarskie, bardzo modnym wariantem okazują się miejsca świadczące nie tylko usługi wypoczynkowe i noclegowe, ale także proponujące konsumentom rozmaite formy wyżywienia. W ofertach, o których mowa można mówić o rozległej gamie posiłków i dań, a wszystko to, na co konkretnie możemy liczyć, decydując się na pobyt w danym rodzaju obiektu hotelarskiego, jest ściśle uzależnione od jego kategorii. Przejdźmy do szczegółowego omówienia usług hotelowych związanych z wyżywieniem.


Do najpowszechniej występujących rodzajów obiektów hotelarskich obejmujących również wyżywienie z pewnością zaliczyć trzeba bed and breakfast, czyli popularne BB. Tenże skrót bardzo często jest wstawiany jako symboliczne oznaczenie noclegu, w cenie którego mamy zagwarantowane również wyżywienie w postaci śniadania. Tego rodzaju forma zakwaterowania jest najczęściej spotykana oraz cieszy się zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród turystów. Jest to po prostu równoznaczne z olbrzymią wygodą, gdyż nie trzeba wychodzić poza mury hotelu, aby o świcie posilić się smacznym i zróżnicowanym śniadaniem.
Kolejnym rodzajem noclegu z wyżywieniem okazuje się symboliczne HB, czyli half board. Bazuje to na niepełnym wyżywieniu, podobnie jak w przypadku wyżej wspomnianego BB, jednakże z tą różnicą, że tu jest znacznie więcej w ofercie gwarantowanej przez usługodawcę. A mianowicie, pokoje typu half board to nie tylko śniadanie, tak jak bed and breakfast, ale także dwa posiłki dziennie. Jest to z reguły śniadanie oraz kolacja, ale można także spotkać propozycje zakładające wyżywienie w formie śniadania oraz obiadokolacji.